top of page

Şantiyeci Paylaşım Grupları

Public·8 members
Cagatay Gencer
Cagatay Gencer

Tecrübeyi için şu üç şeyi yaparak edinebilirsiniz.


  1. Okumalısınız

  2. İzlemelisiniz

  3. Dinlemelisiniz.


Bunları yaptıkça yürüttüğünüz işi daha iyi anlayacak ve o işi tekrar ederken kazandığınız deneyime siz de şahit olacaksınız.


  1. Okumalısınız

Şantiyede baktığınız işe ait proje ve şartnamelere hakim olun. Özellikle proje üzerindeki notlara ve teknik şartnameyi iyi bilmelisiniz.


Bir diğer husus da çalıştığınız projenin geneli hakkında bilgi sahibi olun. Genel Vaziyet Planını edinin ve öğrenin. Siz projenin hangi bölümünü yapıyorsunuz . Sizden önceki işler, sizden sonra yapılacaklar nelerdir.

Bu bilgileri edinin.


2. İzlemelisiniz.

Tecrübe kazanmanın en iyi yolarından birisi de iyi bir izleyici olmaktadır. Sahada uygulama nasıl yapılyor iyi bir izleyici ve takipçi olmalısınız.


3. Dinlemelisiniz.

Elbette kimse her şeyi bilerek iş hayatına atılmıyor. Daima sizin önünüzde veya yanınızda işin uzmanları, ya da isze göre yıl ve meslek olarak daha tecrübeli insanlarla çalışacaksınız.


Tecrübeyi her zaman dinleyin. Uymaya çalışın. Ancak bunu yaparken ke okuduklarınız ile ve izlendikleriniz ile de muhakeme edin.


Saha uygulamalarıı bazen şartname ve teknik gerekliliklerin verdiği şekilde yapılsa da , zamanla hiç bir şey okunmadan alışkanlıklarla yürütüldüğü de olabiliyor. Bu alışkanlıklar bazen şartname değişikliklerine göre güncellenmemiş olabilir.


Tecrübeyi dinleyin , ancak kendi teknik bilginiz ile de harmanlayınız.


Son Söz: Tecrübenin ilacı yok suda eritip içilsin.

About

Burada kendi grubunu kur. Üyeler ile mesleki konuları paylaş...
bottom of page